Dzień 17.01.2018 r. upłynął  w naszym Przedszkolu pod hasłem „ Kapeluszowy bal karnawałowy”. Tego dnia, zarówno w budynku głównym przedszkola jak i w oddziale zamiejscowym przy ulicy Kochanowskiego, odbył się bal karnawałowy. Dzieci długo czekały na to wydarzenie i już od rana we wszystkich grupach pojawiały się kolorowe postacie i kolorowe fantastyczne kapelusze. Przedszkolaki przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było spotkać wróżki, królewny, motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Manów, Batmanów, niektóre dzieci trudno było rozpoznać…

Wyjątkowość tego dnia podkreślała karnawałowa dekoracja stworzona z balonów i serpentyn oraz rozmaitych kapeluszy.. Dlaczego kapeluszy? Ponieważ były one motywem wiodącym tegorocznej zabawy.

Zabawa odbyła się w cudownej atmosferze, wypełnionej uśmiechami i wypiekami na twarzy. Dzieci w towarzystwie pań prowadzących bal bawiły się wesoło, każdy mógł zatańczyć jak najbardziej wymyślne tańce przy skocznej muzyce.

Punktem kulminacyjnym balu zarówno w budynku głównym jak i w oddziale zamiejscowym był pokaz kapeluszy zaprojektowanych przez dzieci i ich rodziców, przygotowanych na przedszkolny konkurs na najpiękniejszy kapelusz. Prace zapierały dech w piersiach. Każde dziecko z przygotowanym wyjątkowym nakryciem głowy, miało okazję przespacerować się między koleżankami i kolegami jak na prawdziwym pokazie mody, prezentując swoje dzieło. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i słodkie upominki.

Konkurs na najpiękniejszy kapelusz zostanie rozstrzygnięty przez powołane przez Panią Dyrektor jury. Tymczasem kapelusze można podziwiać na korytarzach obu oddziałów przedszkola.