Dzień Dziecka

Tegoroczne obchody Dnia Dziecka obfitowały w wiele radosnych wydarzeń. Dnia 1 czerwca dzieci z najstarszych grup uczestniczyły w imprezie zorganizowanej z okazji ich święta przez Burmistrza Miasta Sanoka na sanockiej Arenie. Były występy na dużej scenie – nasza placówkę pięknie reprezentowała grupa V, która wykonała wiązankę tańców ludowych. Wokół areny na dzieci czekało wiele atrakcji ( dmuchana zjeżdżalnia, samochód strażacki, wóz policyjny i inne).

Dzień Dziecka w naszym Przedszkolu upłynął pod znakiem przygody. Wszystkie grupy – od maluchów do starszaków, wzięły udział w grze terenowej – „Podchody”. Zabawa zaczęła się tajemniczym listem, który czekał na przedszkolaków w ich salach. Dzieci razem ze swoimi paniami rozpoczęły poszukiwania tajemniczego skarbu rozwiązując kolejne zagadki i zadania. Pierwszą wskazówkę dzieci odsłuchały już w przedszkolnej szatni, z której bezbłędnie trafiły do pobliskiego salonu fryzjerskiego (dziękujemy za współpracę). Otrzymały tam kolejne zadanie – musiały odnaleźć wskazówkę, ukrytą w zakamarkach przedszkolnego ogrodu. Po jej odnalezieniu i rozwiązaniu rebusu, czekała dzieci przyjemna niespodzianka – lody w zaprzyjaźnionym sklepie. Od tego momentu rozpoczęły się prawdziwe zadania do zaliczenia: test sprawnościowy u p. Marzeny Buczek, egzamin językowy u p. Kasi Łuczka oraz sprawdzian umiejętności tanecznych u p. Kariny Markowskiej. Dzieci musiały też wykazać się spostrzegawczością odnajdując ukryte strzałki oraz rozwiązując puzzle.

Aktywność dzieci została nagrodzona! W gabinecie u Pani Dyrektor na każdą grupę czekała paczka słodyczy oraz dyplom gratulacyjny za udział w grze terenowej.