Dzień Górnika

W dniu 11.12.2013 r. w naszym przedszkolu w ramach obchodów Dnia Górnika gościliśmy przedstawiciela górniczego stanu pana Erwina Szwasta z PGNiG w Sanoku. Gościa powitała pani wicedyrektor mgr Janina Milczanowska. Następnie dzieci z grupy IV „Stokrotki” pod kierunkiem nauczycielek mgr M. Koczeń i mgr B. Szuby zaprezentowały program artystyczny, na który złożyły się tańce, piosenki, inscenizacja oraz gra na instrumentach perkusyjnych do utworu. Pan Szwast zaprezentował się dzieciom w stroju galowym.

W trakcie pogadanki gość opowiedział o pracy górników i narzędziach wykorzystywanych w ich pracy i ciekawostkach dotyczących bogactw naturalnych. Przedszkolaki dowiedziały się także o symbolice piór na czapce górnika. Dzieci podziękowały gościowi dużymi brawami oraz własnoręcznie wykonaną laurką.