Dzień jabłka

30 października 2014 r. w naszym Przedszkolu po raz pierwszy odbył się „Dzień Jabłka”- święto, którego celem było zachęcanie dzieci już od najmłodszych lat do spożywania owoców, a w szczególności jabłek i to pod różnymi postaciami z powodu jego walorów zdrowotnych i odżywczych.

Przekraczając próg przedszkola można było od razu doświadczyć niezwykłego aromatu pięknych, kolorowych jabłek, którymi udekorowane zostało całe przedszkole.

Na początku uroczystości Pani Małgorzata Pietrzycka – Dyrektor Przedszkola powitała wszystkie przedszkolaki pięknie przebrane w stroje „jabłuszek” na czerwono, żółto i zielono i krótką pogadanką temat walorów odżywczych i smakowych jabłek zaprosiła do udziału w programie artystycznym, przygotowanym przez dzieci z grupy IV. Były wiersze, piosenki i tańce w których tematycznym królem było „jabłko”.

Po części artystycznej wszystkie dzieci wzięły udział w „mini Quizie” , dzięki wspólnej zabawie poszerzyły swoją wiedzę na temat jabłek- ich koloru, kształtu, miejsca występowania oraz rodzajów potraw i przetworów jakie można przygotować z jabłek.

Po zakończonej uroczystości przyszedł czas na „jabłkową niespodziankę” – pieczone jabłko z nutą powidła i cynamonu, którą przygotowały panie z kuchni. W naszym jadłospisie pojawiły się również zapiekane jabłka (podczas obiadu), a na podwieczorek dzieci do domu otrzymały „jabłkowe chipsy”.

To był bardzo ciekawy dzień w przedszkolu. Zajęcia i zabawy przeprowadzone właśnie w taki sposób zachęcają dzieci do sięgania po owoce i warzywa oraz promują zdrowy styl życia.