Dzień owoców i warzyw

Włączając się aktywnie do działań promujących zdrowie w dniu 31.10.2013 wszystkie przedszkolaki wzięły udział w uroczystości przebiegającej pod hasłem: „Dzień owoców, soków i warzyw”. Uroczystość rozpoczęła Pani dyrektor M. Pietrzycka odczytaniem wiersza własnego autorstwa pt.: „Dynia”. Następnie dzieci z grupy II i III zaprezentowały przedstawienie pt. „Z Jasiem i Małgosią jemy warzywa i owoce” przygotowane pod kierunkiem pań: D. Sowy, M. Zając, A. Kowalskiej, B. Rymar. W zmodyfikowanej scenerii bajki pt.: „Jaś i Małgosia”, zamiast jeść słodycze z domku z piernika główni bohaterowie zachęcali do spożywania bogatych w witaminy owoców i warzyw. Zaprosili do śpiewania piosenek „Ogórek” i „Witaminki”, a na koniec uroczystości został wybrany „Król i Królowa Owoców i Warzyw”.

Cały dzień pełen był niespodzianek – dzieci na I śniadanie samodzielnie przygotowały pyszne kanapki z warzyw, na II śniadanie z owoców wykonały szaszłyki  owocowe. Na obiad panie kucharki ugotowały smaczną dyniankę oraz kolorowe rizzotto, a do domu na podwieczorek dzieci dostały soczek owocowy.

Wszystkim naszym działaniom w tym dniu przyświecał jeden – główny cel: aby nasze przedszkolaki od najmłodszych lat zachęcać do codziennego spożywania owoców i warzyw.