Dzień Ziemi

W dniach 19 – 23 maja odbyły się w Samorządowym Przedszkolu Nr 3 w Sanoku uroczyste obchody Dnia Ziemi. W ciągu całego tygodnia na dzieci czekało wiele atrakcji. Obchody Dnia Ziemi rozpoczęły sie od spotkania z przedstawicielem LOP p. Piotrem Kutiakiem – prelekcją połączoną z prezentacją multimedialną nt. „Przyroda wokół nas”.

20 maja nasze przedszkole odwiedził leśnik p. Maciej Grześków – Podleśniczy Nadleśnictwa Dynów. Podczas tych spotkań dzieci dowiedziały się nt. życia i rozwoju zwierząt i roli danego ekosystemu. Za udział w mini-konkursie przedszkolaki otrzymały bajki na każdą grupę, maskotki i prospekty „ O pracy leśnika”.

W kolejnym dnia „mali ogrodnicy” zajęli się sadzeniem wyhodowanych w salach wczesną wiosną sadzonek kwiatów aksamitek na swoich mini rabatkach. Każda grupa założyła również swój własny warzywniak, na którym zostały posadzone rożne warzywa.

22 maja mali ekolodzy uczestniczyli w happeningu ekologicznym. Barwnie ubrane przedszkolaki przemaszerowały po sanockim osiedlu Błonie z hasłami nawołującymi do troski o przyrodę oraz segregacji śmieci. Głównym celem tego przedsięwzięcia było włączenie społeczności lokalnej w ochronę środowiska, a także wzrost jej świadomości ekologicznej. Punktem kulminacyjnym obchodów Dnia ziemi było zorganizowanie uroczystości przedszkolnej na świeżym powietrzu, podczas której dzieci pod kierunkiem pań nauczycielek: Bogumiły Szuby, Marzeny Zając i Agnieszki Zając zaprezentowały przygotowany program artystyczny. Swoją obecnością zaszczycił nas zastępca Burmistrza pan Marian Kurasz, który wraz z panią Dyrektor Małgorzatą Pietrzycką odnowił z przedszkolakami przysięgę „Młodego Ekologa”. Nagrodą dla wszystkich dzieci był zielony poczęstunek z warzyw i owoców.

Ekologiczne akcje w naszej placówce to przejaw szacunku do planety, na której żyjemy oraz edukacji ekologicznej prowadzonej metodami aktywizującymi z naszymi wychowankami.