Dnia 23 lutego 2017 r.  Przedszkolaki z grupy IX wzięły udział w wyjątkowym, międzynarodowym projekcie.

Od wielu lat w Szkole Podstawowej nr 1 realizowane są projekty edukacyjne wspólnie ze szkołami z całej Europy. Program eTwinning to unijny projekt, który ma na celu łączenie przedszkoli i szkół w Europie za pośrednictwem technologii informacyjno-komunikacyjnych.

eTwinning ma w swoich założeniach liczne korzyści, m.in.: praktyczna nauka języka, budowanie relacji, otwartość, nauka efektywnej współpracy i odpowiedzialności. A przede wszystkim radość i duma dzieci tworzących coś wartościowego.

Dzięki uprzejmości Pana Adama Jezierskiego, nauczyciela języka angielskiego w SP1, razem z uczniami tej szkoły wzięliśmy udział w nagraniu, które było podsumowaniem projektu pod hasłem „Carnival Fun, music blast from the past”.

Przedszkolaki bardzo entuzjastycznie podjęły się pracy nad  projektem. Na zajęciach językowych poznały tekst dyskotekowego hitu z lat 90  zespołu Vengaboys „We like to party” i we współpracy ze szkołą opracowały plan występu.

Dziękujemy rodzicom, którzy wykazali się pomysłowością w przygotowaniu wakacyjnych, dyskotekowych strojów, oraz za obecność w czasie realizacji nagrania.