Gala Recytatorska „Nasz piękny sanocki region”

W dniu  17 marca 2017 r. odbyła się w naszym przedszkolu po raz piąty uroczysta Gala Recytatorska pod hasłem  „Nasz piękny sanocki region”

Konkurs wzbudził wśród rodziców ogromne zainteresowanie – 44 uczestników zgłosiło swoje autorskie  wiersze na konkurs wraz z wykonanymi pracami plastycznymi. Uroczystą Galę Recytatorską rozpoczęła tradycyjnie inicjatorka tego wyjątkowego i twórczego przedsięwzięcia pani  Dyrektor Małgorzata Pietrzycka witając dzieci, rodziców oraz licznie przybyłe Jury w składzie:

• Pan Stanisław Chęć Z-ca burmistrza miasta Sanoka
  • Doc. dr Elżbieta Cipora  Rektor PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku
  • Dr Magdalena Konieczny  Prorektor PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku
  • Dr hab. prof. Uniwersytetu Rzeszowskiego Wojciech Walat, Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia UR
  • Mgr Leszek Puchała Dyrektor  Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sanoku
  • Mgr Wiesław Banach  Dyrektor Muzeum Historycznego w Sanoku
  • Mgr Andrzej Romaniak  Muzeum Historyczne w Sanoku
  • Mgr Mariola Rozek  Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku
  • Mgr Lidia Mackiewicz-Adamska  Dyrektor Szkoły Podstawowej  Nr 1 w Sanoku
  • Mgr Małgorzata Pietrzycka  Dyrektor Samorządowego Publicznego Przedszkola Nr 3 w Sanoku
  • Mgr Janina Milczanowska  z-ca Dyrektora  Samorządowego Publicznego Przedszkola Nr 3 w Sanoku
  • Norbert Nazarkiewicz  Przewodniczący Rady Rodziców  Samorządowego Publicznego Przedszkola Nr 3 w Sanoku
  • Katarzyna Leśniak  przedstawiciel Rady Rodziców
  • Damian Biskup przedstawiciel Rady Rodziców

Wysoki poziom prezentowanych wierszy i rymowanek skłonił Jury do podjęcia jednogłośnej decyzji o przyznaniu wszystkim uczestnikom konkursu ex aequo pierwszego  miejsca. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali piękne nagrody książkowe wraz z pamiątkowymi dyplomami projektu pani Bożeny Pabian Chmury.

Zwieńczeniem kolejnej edycji konkursu recytatorskiego będzie wydanie tomiku wierszy i rymowanek wraz ze zdjęciami dzieci, rodziców i prac plastycznych. Tomiki wierszy będę  po wydaniu  możliwe  do  zakupienia.

Organizatorzy konkursu składają serdeczne podziękowania dzieciom i rodzicom za udział w tegorocznym Konkursie i Gali Recytatorskiej.

Poniżej zamieszczamy słowo wstępne wraz z rekomendacją do naszego przedsięwzięcia:

O swoich ulubionych miastach pisali niemal wszyscy poeci, bo przecież moje miasto i mój region to jedyne miejsce na ziemi, gdzie wszystko znam, ulice, domy, a nade wszystko ludzi – tu byli    i są moi najbliżsi, tu czuję się najlepiej na świecie – wszystko wokół jest bliskie.

Dlatego konkurs literacki dla dzieci przedszkolnych recytujących wiersze napisane przez swoich rodziców, w którym podmiotem lirycznym jest region sanocki, a w znakomitej większości miasto Sanok, nie tylko buduje lokalną więź społeczną, ale gromadzi niemożliwy do przeceniania kapitał życiowych doświadczeń przezmłodych recytatorów.

Z pewnością ta publikacja będzie drogowskazem na przyszłość:dziś przedszkolaków, a jutro mieszkańców tworzących historię swojego miasta i regionu – historię swojego życia.

Dr hab. Wojciech Walat, pedagog, profesor Państwowej Wyższej szkoły Zawodowej w Sanoku i Uniwersytetu Rzeszowskiego