W dniu 19 czerwca 2016 na placu zabaw zorganizowany został XII Ekologiczny Piknik Rodzinny. Tradycyjnie organizatorami byli: Samorządowe Przedszkole Nr 3, Rada Rodziców, oraz Stowarzyszenie  Przyjaciół Przedszkola Pod Sanockim Zamkiem.

Inauguracji uroczystości dokonała pani Dyrektor Małgorzata Pietrzycka w towarzystwie wicedyrektor pani Janiny Milczanowskiej, przewodniczącego Rady Rodziców pana Norberta Nazarkiewicza.

Występy rozpoczęła grupa baletowa Różyczki do muzyki L.Cohena Hallelujah.  Niezwykły duet  rodzinny: Aleksandra i Damian Kurasz (Ola z VIII grupy z tatusiem) wykonał piosenkę pt: Wesoła rodzinka.

Kolejnym punktem programu artystycznego była scenka pantomimiczna pt „Rozmowa św. Franciszka z wilkiem”, czytana przez panią Dyrektor Małgorzatę Pietrzycką. W roli patrona ekologów wystąpił O. S. Lelito oraz dzieci z Gr V i VII. Następnie dzieci wspólnie z O. Stanisławem zaśpiewały piosenkę pt. Braciszkowie skrzydlaci.

Tradycyjnie na scenie wystąpiły dzieci z poszczególnych grup wiekowych w różnorodnych repertuarach. Piękne występy przedszkolaków oklaskiwała licznie zgromadzona publiczność.

Wielkich wrażeń dostarczył występ grupy sportowej „Spartanie” z Zahutynia.

Podczas trwania imprezy skorzystać można było z wielu atrakcji. Dla dzieci przygotowana była dmuchana zjeżdżalnia, trampolina, malowanie twarzy, zwiedzanie wozu strażackiego, motorów i samochodu policyjnego.

Przedszkolna kuchnia przygotowała wyśmienite jadło. Pierogi w różnych smakach, grillowana kiełbasa z młodą kapustą  smalec.

Ogromnym zaangażowaniem wykazali się rodzice, którzy na apel dyrekcji przygotowali wiele ciast, ciasteczek. Nowością tegorocznego pikniku była kawa mrożona, a także popcorn i wata cukrowa. Dużym zainteresowaniem cieszył się kiermasz używanych zabawek, gdzie za symboliczną złotówkę można było kupić pluszaki oraz pchli targ z różnościami.

Piknikowa niedziela upłynęła w radosnej atmosferze przy  słonecznej pogodzie.  W trakcie imprezy zaszczycił nas swoją obecnością Z-ca Burmistrza Miasta Sanoka pan Stanisław Chęć gratulując udanej imprezy.

Podczas pikniku został, uroczyście pożegnany O. Gwardian Zbigniew Kubit, który otrzymał własnoręcznie zrobiony przez dzieci album w którym znajdowały się wspólne zdjęcia  i rysunki dzieci, a także wiersz autorstwa pani dyrektor.

Zwieńczeniem imprezy był występ Zespołu Diamond Duo, który swoim repertuarem zachęcał do tańców dzieci z rodzicami.

Konto Stowarzyszenia zasiliły kwoty:

1 250,-zł  – wpłaty indywidualne

10 755,94 zł – zysk po pikniku

—————————————————————

RAZEM  12 005,94 zł

Przedszkole może od momentu pikniku cieszyć się z posiadania dużego grilla ogrodowego ze stali nierdzewnej zasponsorowanego i wykonanego przez firmę Mont-Inox pana Witolda Duszczyńskiego, któremu bardzo dziękujemy.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nas w tym wielkim przedsięwzięciu, dzieciom, rodzicom i sympatykom za wspólną zabawę.