W dniu 25 kwietnia 2018 roku w naszym przedszkolu odbył się quiz matematyczny  pt. „Mistrz Matematyki”. Uczestniczyły w nim dzieci z grup starszych tj. od VI do XII. Panie nauczycielki przygotowały dla przedszkolaków 12 stref z zadaniami, łamigłówkami oraz konkursami matematycznymi. Każda strefa była inaczej nazwana, lecz nieprzypadkowo, ponieważ tytuł danej strefy odnosił się do zadania ukrytego w środku. Tytuły stref brzmiały następująco:

• strefa nr 1 „Kurczątka, kurczątka w stodole były”
  • strefa nr 2 „W krainie ludzi i zwierząt”
  • strefa nr 3 „Jakie to zwierzę?”
  • strefa nr 4 „Zaszyfrowane wyrazy”
  • strefa nr 5 „Zwodzony most”
  • strefa nr 6 „Posłuchaj i wykonaj”
  • strefa nr 7 „Zgaduj zgadula”
  • strefa nr 8 „Zaczarowane pudełko”
  • strefa nr 9 „Poplątane figury”
  • strefa nr 10 „W krainie kropek”
  • strefa nr 11 „Korale z figur”
  • strefa nr 12 „Rozwiąż zadanie”

Quiz matematyczny miał na celu rozwijanie umiejętności współpracy w zespole oraz rozwijanie myślenia przyczynowo-skutkowego. Dzieci przed rozpoczęciem quiz-u zostały podzielone na zespoły. Każdy z nich otrzymał wstążki w innym kolorze, dzięki którym dzieci zapamiętywały skład swojej drużyny. Zespoły posiadały lidera, który prowadził całą grupę do poszczególnych stref z zadaniami, gdzie dzieci po prawidłowo rozwiązanym zadaniu zdobywały punkty w postaci pieczątek.

Uwieńczeniem ciężkiej pracy przedszkolaków było podziękowanie za udział przez panią w-ce dyrektor mgr Marzenę Zając oraz panie organizatorki. W nagrodę za trud włożony w rozwiązywanie zadań matematycznych dzieci otrzymały medale, kolorowanki oraz słodycze.