Otwarcie Oddziałów Zamiejscowych

Dnia 8 grudnia 2017 roku w Sanoku odbyło się uroczyste otwarcie  zamiejscowych  oddziałów Samorządowego Przedszkola  Nr 3 mieszczących się przy ulicy Kochanowskiego 2. Przecięcia wstęgi dokonali: Burmistrz Miasta Sanoka Tadeusz Pióro, jego zastępcy Stanisław Chęć, Edward Olejko, Dyrektor Samorządowego Przedszkola Nr 3 Małgorzata Pietrzycka, Przewodniczący Rady Miasta Zbigniew Daszyk, Skarbnik Miasta Bogdan Florek oraz Prezes SPGM Jan Paszkiewicz. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Rady Rodziców, samorządowców, dyrektorów szkół, przedszkoli i żłobków.

Przedszkolaki z okazji uroczystego otwarcia przedszkola zaprezentowały bogaty program artystyczny w pięknych strojach narodowych, ludowych oraz współczesnych.  Dzieci rozpoczęły swój występ Polonezem Wojciecha Kilara. Następnie zatańczyły kujawiaka, krakowiaka oraz wiązankę tańców rzeszowskich. Śpiewały piosenki, recytowały wiersze.

Na tę okoliczność tatuś Michalinki Gaworeckiej – Pan Tomasz Gaworecki napisał krótki utwór wierszowany mówiący o budowie nowego przedszkola, który w sposób humorystyczny  przedstawiły dzieci. Po części artystycznej Dyrektor Przedszkola Nr 3 Małgorzata Pietrzycka zaprezentowała multimedialną prezentację, ukazującą całokształt prac remontowo–budowlanych. Zwieńczeniem pokazu była deklamacja autorskiego wiersza Pani Dyrektor zawierającego całą historię powstawania zamiejscowych oddziałów przedszkolnych przy ulicy Jana Kochanowskiego 2.

Podczas uroczystości Burmistrz Tadeusz Pióro wręczył na ręce Pani Dyrektor Małgorzaty Pietrzyckiej Ikonę Matki Boskiej. Przedstawiciele Rady Rodziców złożyli podziękowania Dyrektorowi Placówki, wręczając kwiaty. Na zakończenie Pani Dyrektor przekazała pamiątkowe fotografie, laurki i symboliczne dyplomy – Przyjaciół Samorządowego Przedszkola Nr 3 Panu Burmistrzowi Sanoka Tadeuszowi Pióro, oraz zaproszonym gościom.

Na koniec uroczystości zebrani goście obdarowali  koszami słodyczy  wszystkie przedszkolaki a następnie  udali się na zwiedzanie nowych pomieszczeń przedszkolnych.