W ramach podsumowania  i zakończenia akcji  „Paka dla zwierzaka”  w czasie  ferii zimowych dzieci z naszego przedszkola  odwiedziły pracownice Społecznego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Sanoku, którym towarzyszył pies labrador.

W czasie  spotkania dzieci dowiedziały  się  jak należy dbać o zwierzęta , co to za miejsce – schronisko oraz jak można pomóc psom mieszkającym w schronisku. Zapoznały się  z  prawidłowymi  zachowaniami o jakich należy pamiętać  w kontakcie ze zwierzętami.

W podziękowaniu dzieci przekazały zebrane podczas akcji przysmaki oraz karmy dla zwierząt.

Tego typu spotkania pozwalają dzieciom na poszerzenie wiedzy o świecie zwierząt, rozwijają empatię i poczucie odpowiedzialności. Dzieci poznały zasady postępowania w kontakcie z nieznanym psem, jak się chronić i obronić w razie ataku. Cała wizyta dała dzieciom wiele radości i uwrażliwiła na losy zwierząt.