Przedszkolaki gotują

Grupa VIII  „Słoneczka” postanowiła jak najszybciej  rozwijać swoje pasje kulinarne. Przygotowanie pierwszych posiłków już za nami. Uczyliśmy się przygotowywać ciasto drożdżowe, wyrabiać bułeczki z cynamonem, rodzynkami, czekoladą i szpinakiem. Przedszkolaki zaopatrzone w fartuszki z wielkim entuzjazmem wykonywały wszystkie czynności związane z przygotowaniem i wyrabianiem ciasta. Każde z dzieci miało swój wkład pracy. Dzieciaki przestrzegały zasad higieny i bezpieczeństwa, Zabawy było mnóstwo wszyscy dobrze się bawili.

Budujące jest i napawa nadzieją, iż najmłodsze pokolenia uczą się jak przygotowywać zdrową żywność. Badania wykazują, że dzieci zaczynają gotować wcześniej niż kiedykolwiek – średnio 5 lat wcześniej niż pokolenie ich rodziców. Okazuje się, że jest to zasługa programów kulinarnych w telewizji, które dzieci chętnie oglądają. Kuchnia jest dla małego dziecka miejscem niesamowitym, ciekawym, kojarzącym się z różnorodnymi zapachami, ciepłem i ulubionymi smakami. Odpowiednio dobrane do wieku dziecka zabawy z mąką, ciastem, jak również uczestnictwo w przygotowaniu potraw są niezapomnianym  przeżyciem dla małego dziecka.