PRZEDSZKOLAKI Z „TRÓJKI” W EKOLOGICZNYCH STARANIACH O CERTYFIKAT „ZIELONEJ FLAGI”

Już od najmłodszych lat rozwijamy u naszych dzieci postawę świadomego „ekologa”. W tym celu zaprosiliśmy naszych przedszkolaków wraz z rodzicami do zbiórki elektroodpadów oraz konkursu eko-plastyczno-technicznego – działań proekologicznych o wspólnym tytule – ”Segregujesz nie marnujesz”. Konkurs plastyczno-techniczny stanowił kontynuację organizowanego w naszym przedszkolu od wielu lat konkursu „Nasze rady na odpady”. Wyżej wymienione starania na rzecz ochrony środowiska realizujemy również w celu uzyskania międzynarodowego Certyfikatu Zielonej Flagi.

W dniach od 3 – 5.IV 2013r. przeprowadzona została zbiórka elektrośmieci Dzięki zaangażowaniu rodziców w sumie uzbieraliśmy 325 kg elektroodpadów i 10 kg baterii. Ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci i rodziców cieszył się również konkurs eko-plastyczno-techniczny „Segregujesz nie marnujesz”, któremu w tym roku dodatkowo patronował Miś Haribo. Prace konkursowe z codziennych „domowych odpadów” przybrały różnorodne formy i kształty: były motyle, dinozaury, pojazdy i inne. Zachwyciły swa pomysłowością zaszczytne jury w składzie: Podkarpacki Wicekurator Oświaty Antoni Wydro, Burmistrz Miasta Sanoka Wojciech Blecharczyk, Naczelnik Wydziału Edukacji Irena Penar, Rektor PWSZ w Sanoku Elżbieta Cipora, Prorektor PWSZ w Sanoku Magdalena Konieczny, Przedstawiciel LOP w Sanoku Piotr Kutiak, Przedstawiciele Rady Rodziców przy Przedszkolu Nr 3 w Sanoku tj. Jakub Osika, Marzena Kalbarczyk i Marzena Niemczyk, oraz dyrekcja przedszkola. Komisja konkursowa wyłoniła ex aequo dwa I miejsca, dwa II i dwa III. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody.

Organizatorzy konkursu: Dyrekcja Przedszkola Nr 3 oraz nauczycielki Bogumiła Szuba, Agnieszka Zając i Marzena Zając dziękują serdecznie za zaangażowanie w zbiórkę elektroodpadów oraz udział w konkursie eko-plastycznym wszystkim przedszkolakom, rodzicom oraz sponsorom.

Sponsorem nagród byli

• Burmistrz Miasta Sanoka
  • oraz rodzice naszych przedszkolaków:

• Simona Cesarczyk
  • Agnieszka Majewska