Spotkanie z panią dietetyk

W trosce o prawidłowy rozwój naszych wychowanków zostały zorganizowane w naszej placówce warsztaty promujące zdrowe odżywianie, które prowadziły pani Marta Sikorska – kierownik Laboratorium Higieny Żywności i Żywienia oraz pani Urszula Adamczyk – starszy asystent Laboratorium higieny Żywności i Żywienia. W tym dniu dzieci przyniosły opakowania po produktach żywnościowych, z których pod kierunkiem pani dietetyk zbudowały PIRAMIDĘ ZDROWIA, wskazały zdrowe i wartościowe dla rozwoju organizmu produkty oraz utworzyły specjalny pojemnik z produktami, których należy unikać w codziennej diecie. Dzieci wykonały ćwiczenie praktyczne tzw. Talerz produktów spożywczych” o prozdrowotnym znaczeniu dla organizmu.

Na zakończenie spotkania dzieci zaśpiewały piosenkę o tematyce zdrowotnej.

Warto zaznaczyć, że rozwijanie postawy ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA należy do priorytetowych działań realizowanego w naszym przedszkolu Programu Ekologicznego „Szkoły dla Eko- rozwoju”