– Kto Ty jesteś? Polak mały
– Jaki znak Twój? Orzeł biały.
– Gdzie Ty mieszkasz? Między swemi.
– W jakim kraju? W polskiej ziemi.
– Czym ta ziemia? Mą Ojczyzną.
– Czym zdobyta? Krwią i blizną.
– Czy ja kochasz? Kocham szczerze!
– A w co wierzysz? W Polskę wierzę!

12 listopada w Samorządowym Przedszkolu Nr 3 w Sanoku odbyła się uroczysta akademia z okazji Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Gościem uroczystości była Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury Fizycznej i Promocji pani Irena Penar . Program artystyczny przygotowały dzieci 5-6 letnie z grupy „Słoneczka” pod kierunkiem swoich nauczycielek. Program został przedstawiony dla dzieci z wszystkich grup przedszkolnych. Pani Dyrektor Małgorzata Pietrzycka przypomniała najważniejsze fakty związane z odzyskaniem niepodległości w 1918roku.

Podczas akademii wspólnie odśpiewano hymn państwowy, a następnie „Słoneczka” w swoim programie recytowały wiersze patriotyczne. Nie zabrakło też tańców i piosenek.
Dzieci w skupieniu i z zainteresowaniem wysłuchały akademii i zapamiętają, że 11 listopada to wielka i patriotyczna rocznica.

Obejrzyj zdjęcia w galerii