Święto Niepodległości

7 listopada w Samorządowym Przedszkolu Nr 3 w Sanoku, odbyła się uroczystość z okazji 95 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Gościem uroczystości była Pani St. Wizytator Mariola Kiełboń, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury Fizycznej i Promocji Pani Irena Penar, rektor PWSZ w Sanoku reprezentowała kierownik Zakładu Pielęgniarstwa pani Aneta Mielnik. Obecni byli także reprezentanci Rady Rodziców: pani Marzena Kalbarczyk i pan Jakub Osika.

Uroczystą akademię rozpoczęła Pani Dyrektor Małgorzata Pietrzycka, przypominając najważniejsze fakty związane z odzyskaniem niepodległości w 1918 roku. Program artystyczny przygotowały dzieci z grupy V „Krasnoludki” pod kierunkiem swoich nauczycielek. Wspólnie odśpiewano hymn państwowy, a następnie dzieci zaprezentowały wiązankę tańców narodowych, recytowały wiersze patriotyczne oraz śpiewały pieśni żołnierskie z tego okresu: „I Brygada”, „Wojenko, wojenko”, „Przybyli ułani”. Dzieci wystąpiły w strojach narodowych, personel przedszkola i zaproszeni goście zostali udekorowani biało-czerwonymi kotylionami. W przedszkolu czuło się świąteczno – patriotyczną atmosferę.

W godzinach popołudniowych przedstawienie zaprezentowano Rodzicom wprowadzając podniosły nastrój i budząc uczucia patriotyczne w związku z nadchodzącym świętem.