Wigilia i jasełka

Tegoroczna uroczysta Wigilia odbyła się w dwóch terminach, w środę 13 grudnia dla grup młodszych w głównym budynku przedszkola przy ul. Podgórze 26,  natomiast 15 grudnia dla grup starszych w oddziałach   zamiejscowych  przy ul. Kochanowskiego 2.  W Wigilii udział wzięły dzieci, pracownicy oraz zaproszeni goście: pani  Irena Penar -Naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Fizycznej,  pan Bogdan Florek – Skarbnik Urzędu Miasta Sanoka o a także emerytowani nauczyciele oraz przedstawiciele Rady Rodziców.

Tradycyjnie uroczystość rozpoczęła się przedstawieniem Jasełkowym przygotowanym przez przedszkolaki z grupy XI pod kierunkiem nauczycielek pani Teresy Królickiej i pani Kariny Markowskiej. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i oddaniem zaprezentowały umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne. Nasze starszaki wcieliły się w role: Maryi, Józefa, narratora, aniołów, trzech króli i pastuszków. Wszyscy chętnie brali udział we wspólnym kolędowaniu, a młodzi aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Po obejrzeniu Jasełek wszyscy udali się na Wigilię, która rozpoczęła się od tradycyjnego łamania się opłatkiem i składania sobie świątecznych życzeń. Przy dźwiękach kolęd dzieci spożywały tradycyjne dania wigilijne: barszcz z uszkami, pierogi i rybę.