Wizyta Policjantów

Dnia 19 listopada 2013r. w naszym przedszkolu  gościliśmy policjantów z Powiatowej Komendy Policji w Sanoku. Zostali oni gorąco przyjęci przez naszych przedszkolaków. Dzieci na początku spotkania zaprezentowały wierszyki dotyczące bezpieczeństwa na drodze oraz pięknie zaśpiewały piosenki. Na zakończenie części artystycznej Krzyś z grupy VI , który w przyszłości chce zostać policjantem wyrecytował piękny wiersz pt. „Będę policjantem”, napisany przez jego mamę.

Po występach dzieci przyszedł czas na prelekcję w wykonaniu policjantów. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie na drodze, w domu, na podwórku oraz podczas zabawy. Tłumaczyli, jak zachowywać się wobec obcych osób. Dzieci ćwiczyły tzw. pozycje na żółwia, która jest najlepszym rozwiązaniem w przypadku ataku bezpańskiego psa. Funkcjonariusze mówili także jak należy postępować, w razie zagubienia się podczas zakupów w dużym sklepie.

Była to także okazja do tego, aby opowiedzieć dzieciom na temat pracy policjanta oraz zaprezentować służbowe wyposażenie.

Spotkanie Policjantów z wychowankami przedszkola przebiegało w bardzo miłej i serdecznej atmosferze, a jako podziękowanie za odwiedziny w naszej placówce funkcjonariusze otrzymali piękne obrazki wykonane własnoręcznie przez  dzieci pod kierunkiem pani Sabiny Wiatr i pani Marzeny Buczek, które były odpowiedzialne za organizację spotkania.

Od teraz każdy przedszkolak już wie, że Policjant może być przyjacielem, który zawsze chętnie służy pomocą i czuwa nad naszym bezpieczeństwem.

Galeria ze zdjęciami