Wizyta policjantów

Dnia 9.11.2015 r. nasze przedszkole odwiedził policjant z Powiatowej Komendy Policji w Sanoku. Była to okazja aby opowiedzieć dzieciom na temat pracy policjanta, zaprezentować służbowe wyposażenie oraz porozmawiać o bezpieczeństwie na drodze,
w domu, na podwórku oraz podczas zabawy.

Na początku spotkania dzieci z grupy V zaprezentowały wierszyki dotyczące bezpieczeństwa na drodze oraz pięknie zaśpiewały piosenki.
Po występach dzieci przyszedł czas na prelekcję policjanta. Dzieci miały okazję sprawdzić na czym polega policyjny obchód, przymierzyć policyjny strój, ćwiczyły tzw. pozycję na żółwia, która jest najlepszym rozwiązaniem w przypadku ataku bezpańskiego psa. Policjant tłumaczył też jak zachowywać się wobec obcych osób oraz jak należy postępować, w razie zagubienia się podczas zakupów w dużym sklepie.

Spotkanie Policjanta z wychowankami przedszkola przebiegało w bardzo miłej i serdecznej atmosferze, a jako podziękowanie za odwiedziny, dzieci wręczyły wykonane własnoręcznie obrazki i laurki.

Od teraz każdy przedszkolak już wie, że Policjant może być przyjacielem, który zawsze chętnie służy pomocą i czuwa nad naszym bezpieczeństwem.