6 grudnia 2012 nasze przedszkole odwiedził Św. Mikołaj. Już w nocy chodził po przedszkolu czego dowodem były pozostawione magiczne ślady i list do dzieci. Oficjalnie przyjechał bryczką zaprzężoną w parę koni o godz. 9:30.

Św. Mikołaj ubrany był w tradycyjny czerwony ornat biskupi. Towarzyszył mu piękny biały Anioł i cztery małe Aniołki. Dzieci wyczekiwały przyjazdu Św. Mikołaja zaglądając przez okna – emocje sięgały zenitu.

Pani Dyrektor przywitała dostojnego gościa a następnie dzieci z grupy IV zaprezentowały piękne przedstawienie wg scenariusza B. Szurowskiej pt. „Dary św. Mikołaja”. Po spotkaniu z wszystkimi dziećmi ŚW. Mikołaj wędrował od grupy do grupy i wręczał każdemu dziecku indywidualnie prezent w postaci książki oraz słodkiej paczuszki. Ponadto każda grupa dostała zestaw bajek do czytania.

Dzieci bardzo przeżyły spotkanie ze Św. Mikołajem, był to dzień pełen pozytywnych przeżyć i emocji.

Za przygotowanie całości imprez mikołajkowych odpowiedzialne były nauczycielki Halina Wiechowska i Renata Czeleń.

Podziękowanie

Dyrekcja Samorządowego Przedszkola Nr 3 wyraża gorące podziękowanie Pani Teresie Bodziak Husar (babci Kubusia Serwatko z gr. I) firma Galeria u TESI za nieodpłatne wypożyczenie bryczki, którą Św. Mikołaj przyjechał do przedszkola.

Obejrzyj zdjęcia w galerii