Z wizytą w Miejskiej Bibliotece Publicznej – pasowanie na czytelnika

W celu rozwijania zainteresowań czytelniczych naszych wychowanków – dzieci z grup IV i V pod opieką  nauczycielek  Marzeny Zając, Bogumiły Szuby i Marii Koczeń udały się w dniu 30 stycznia  2015 r.  do Miejskiej  Biblioteki Publicznej.

Przedszkolaki zostały serdecznie powitane przez Dyrektora Biblioteki pana Leszka Puchałę i zaproszone do udziału  w zajęciach  przygotowanych przez panie  pracujące w oddziale dla dzieci. Obejrzeliśmy teatrzyk pt. „Księżniczka książek i niesforny Molik”, dzieci rozwiązywały zagadki i wzięły udział w konkursie wiedzy o książce. Punktem kulminacyjnym wizyty w bibliotece  było pasowanie na czytelników. Każdy  przedszkolak otrzymał legitymację czytelnika i stał się pełnoprawnym użytkownikiem biblioteki. Dzieci podziękowały za zaproszenie i tak miłe  spotkanie, okraszone słodkim poczęstunkiem – wręczając własnoręcznie wykonaną  laurkę.