Zielony Dzień

W dniach 18-22 kwietnia 2016 r. w Samorządowym Przedszkolu Nr 3  w ramach realizacji edukacji przyrodniczo- ekologicznej zorganizowany został Zielony Tydzień.  W trakcie zielonych dni dzieci z każdej grupy wykonały plakaty
o tematyce przyrodniczo-ekologicznej których wystawę można  było obejrzeć
w hollu głównym przedszkola.

Starsze przedszkolaki  z grup III – VIII obejrzały spektakl  ekologiczny w Sanockim Domu Kultury pt „O czym marzą drzewa”.  Dla młodszych  dzieci
z grupy I i II zorganizowano  w kinie  przedszkolnym projekcję bajki  „ Pszczółka Maja i powitanie wiosny”

W toku zajęć na grupach dzieci zdobywały wiedzę przyrodniczo ekologiczną, którą  następnie wykazały się  w rywalizacji międzygrupowej – podczas quizu
„Badam, poszukuję, wiem”, który przygotowały  panie nauczycielki  Dorota Koperska Bujwid i Marzena Buczek.

W kolejnym dniu „mali ogrodnicy” zajęli się obsadzaniem przedszkolnych rabatek.

W przedszkolu odbyła się również bardzo ciekawa prelekcja nt „zwiastuny wiosny” przeprowadzona przez pana dr Mariana Szewczyka  pracownika Instytutu Gospodarki Rolnej i Leśnej  PWSZ  im Jana Grodka w Sanoku.

Podsumowaniem tygodnia był Zielony Dzień w przedszkolu, w którym wzięła udział  cała społeczność przedszkolna oraz zaproszeni goście: przedstawiciel Organu Prowadzącego pan Waldemar Och, Prezes LOP o/ Sanok pan Ryszard Rygliszyn, przedstawiciele PWSZ im Jana Grodka w Sanoku prorektor pani
dr Magdalena Konieczny oraz dr Marian Szewczyk, przedstawiciel  Projektu EKO SANOK oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Każda z grup  przedszkolnych zaprezentowała program o tematyce przyrodniczej – wiersze i piosenki, tańce, animacje ruchowe. Przebojem uroczystości był spektakl  na podstawie bajki „Rozmowa św. Franciszka z wilkiem” przeczytanej przez panią dyrektor Małgorzatę  Pietrzycką  w wykonaniu  dzieci z grupy VII. W rolę Św. Franciszka – patrona ekologów – wcielił się katecheta przedszkola O. Stanisław Lelito tworząc niezwykle barwną kreację.