Zielony kapturek i leśne ludki

W bieżącym roku szkolnym w naszym przedszkolu realizowana jest innowacja pedagogiczna „Rozwijanie dziecięcej ekspresji scenicznej poprzez zabawy teatralne”. W związku z tym w dniu 20 marca br. dzieci z grupy IV wystąpiły przed publicznością przedszkolną z przedstawieniem przygotowanym pod kierunkiem pań nauczycielek Marii Koczeń, Bogumiły Szuby i Sabiny Wiatr pt. „Zielony Kapturek i leśne ludki”.

Hasła wynikające z przedstawienia miały na celu budzenie świadomości ekologicznej u dzieci, wspieranie inicjatyw proekologicznych, rozumienie konieczności poszanowania roślin i zwierząt oraz zdobywanie doświadczeń teatralnych ( jak radzić sobie z tremą). Dzieci z grupy IV miały okazję wystąpić jeszcze kilkakrotnie m. innymi : przed rodzicami oraz uczniami klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sanoku.

Przedstawienie cieszyło się dużym zainteresowaniem, a praca małych aktorów została nagrodzona dużymi brawami.