Spotkanie z Marynarzem

5 kwietnia do naszego przedszkola przybył Pan Włodzimierz Przygórzewski, tatuś Jasia z grupy VII, który z zawodu jest marynarzem – drugim oficerem nawigacyjnym. Opowiadał dzieciom o pracy na morzu, o specjalnych zadaniach na statku, jeśli trzeba ugasić pożar lub udzielić pierwszej pomocy. Na statku pracownicy posługują się językiem angielskim. Dzieci dowiedziały się również  jakie są typy statków. Są statki, które przewożą kontenery, gaz, paliwo i węgiel. Przedszkolaki oglądały narzędzia pracy marynarza, sekstant, radary, trójkąty nawigacyjne.

Przyroda morska  jest piękna, można spotkać mnóstwo ptaków na otwartym oceanie, rodzinę delfinów, która ściga się ze statkiem i zawsze wygrywa, a także mnóstwo innych zwierząt wodnych. Przód statku to „dziub”, boki statku to „burty” a tył statku to „rufa”. Najpiękniejszym miejscem według Pana Włodzimierza jest Kanada.

Dzieci miały okazję  obejrzeć pamiątki z podróży maskę teatralną z Korei, maskę z Afryki i bumerang australijski. Główne niebezpieczeństwa na morzu to cyklony, sztorm i współcześni piraci. Na zakończenie spotkania dzieci z grupy IV złożyły życzenia Marynarzowi, wręczyły laurkę i sadzonkę dębu, którą same  wyhodowały w przedszkolu.

„Spokojnych wód, szybkich i szczęśliwych powrotów do domu, dużo siły do pracy na morzu oraz wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i prywatnym życzą przedszkolaki”