4 czerwca w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Dziecka. Z tej okazji naszych przedszkolaków zabrano w podróż do Zaczarowanego Świata Baśni, w którym czekały na nich specjalne atrakcje.

Do „Krainy Czarów” zaprowadził je szalony Kapelusznik, którego rolę odegrała pani Aleksandra Zoszak-Piecuch.  Natomiast w ogrodzie czekały już na przybycie dzieci pozostałe postacie z bajki Caroll’a Lewiss’a: Alicja, śpieszący się Królik, Gąsienica, Zła Królowa oraz jej strażnicy – karty.

Dzieci z wszystkich grup brały udział w zabawach i atrakcjach na świeżym powietrzu. Uczestniczyły w różnych konkurencjach sportowych, przygotowanych przez panie Urszulę Niżnik oraz Agnieszkę Inglot. Największą atrakcją dla dzieci był tutaj „Flamingowy- krykietowy hokej”.  

Następnie dzieci wzięły udział w zabawie tanecznej. Zabawa była przednia – tańcom i pląsom nie było końca. Dzieci z ogromnym entuzjazmem i radością śpiewały i tańczyły w rytmie różnorodnych przebojów oraz zabaw muzyczno-rytmicznych prowadzonych przez panie: Annę Słapińską oraz Małgorzatę Solon.  

Kolejną atrakcją przygotowaną przez panie Angelikę Hyleńską i Kingę Jurczyk było malowanie czerwonych róż dla złej Królowej, w rolę której wcieliła się Pani Dyrektor Małgorzata Pietrzycka. Dzieci – „Mali Malarze”, w towarzystwie strażników – kart malowały czerwone róże farbami na rozłożonej między drzewami i ogrodzeniu folii.

Ostatnią z atrakcji był Quiz wiedzy zorganizowany przez panie Agnieszkę Cecułę oraz Barbarę Święch, podczas którego dzieci chwaliły się swoją wiedzą na temat przygód Alicji z Krainy Czarów.

Końcowym etapem zabaw było wręczenie wszystkim dzieciom słodkich upominków, po czym pełni wrażeń, emocji, radości i zadowolenia wróciły do swoich sal.