Dnia 09.05.2018 roku w Samorządowym Przedszkolu nr 3 przy ulicy Kochanowskiego, odbyło się spotkanie dzieci z ludźmi związanymi ze sportem. Z zaproszenia skorzystali:

  • siatkarz TSV Sanok, były zawodnik Asseco Resovii – Tomasz Kusior;
  • niegdyś zawodnik, obecnie trener grup młodzieżowych w piłce nożnej – Bernard Sołtysik;
  • hokeiści STS Sanok, młodzieżowi Mistrzowie Polski: Mateusz Skrabalak i Bartosz Hućko
  • fizjoterapeuta sportowy Marcin Kondyjowski.

Przedszkolaki najpierw obejrzały prezentację multimedialną przybliżającą sylwetkę przybyłych gości, a następnie oni sami opisywali swoje kariery oraz zachęcali do zdrowego stylu życia i uprawiania szeroko rozumianej rekreacji ruchowej. Fizjoterapeuta opowiedział o swoim zawodzie i zaprezentował na chętnej osobie jedną z technik leczenia urazu poprzez plastrowanie.

Nie lada gratką było także ubieranie chłopca w strój hokejowy. Wszyscy mieli okazję zobaczyć jak zabezpieczany jest przed urazami każdy hokeista. Dzieci miały możliwość zadawania pytań gościom, którzy chętnie na nie odpowiadali. Miłym akcentem było odśpiewanie przez wszystkich zgromadzonych „Sto lat!!!”, gdyż urodziny obchodził jeden z gości – Mateusz Skrabalak.

Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe naklejki, a goście laurki z pracami plastycznymi namalowanymi przez przedszkolaki. Spotkanie zostało zorganizowane i poprowadzone przez nauczycielki zajęć ruchowych – Katarzynę Kłeczek i Dorotę Kondyjowską.