Dbając o dobro  naszych wychowanków i dobro naszej placówki dbamy o to by w naszym przedszkolu każdy dzień był ciekawy. Chcemy by dzieci z naszego przedszkola każdego dnia wracały do domu pełne pozytywnych wrażeń, nowych wiadomości i umiejętności. W związku z tym dnia 16 maja br. nasze przedszkole na ulicy Podgórze oraz dnia 18 maja br. nasze odziały zamiejscowe na ulicy Kochanowskiego odwiedziła Straż Miejska w Sanoku.

Pani funkcjonariusz przeprowadziła z dziećmi pogadankę z zakresu bezpieczeństwa,  a także o zagrożeniach, na które mogą natknąć się nasze przedszkolaki. Dzieci usłyszały również jak ważną kwestią jest  bezpieczeństwo najmłodszych  przy spotkaniu osób nieznajomych, z którymi mogą mieć kontakt w różnych sytuacjach,  gdziekolwiek się znajdą. Przedszkolaki wiedzą o tym, że nie można ufać tym osobom,  rozmawiać z nimi, a także pod żadnym pozorem nie należy się z nimi oddalać, czy przyjmować od nich podarunków.

Dzieci usłyszały również o zasadach bezpieczeństwa o jakich trzeba pamiętać będąc samemu w domu oraz o odpowiednim zachowaniu w kontakcie z nieznajomymi zwierzętami. We wszystkich wspomnianych sytuacjach  nasi wychowankowie  wiedzą, że mogą skorzystać z pomocy odpowiednich służb, posiadają doskonałą wiedzę o numerach alarmowych. Na zakończenie spotkania wszystkie przedszkolaki otrzymały od Straży Miejskiej przypinki odblaskowe i kolorowanki. Serdecznie dziękujemy Pani Strażnik za bardzo ciekawe spotkanie.