Teatrzyk Pod grzybkiem

Jesień to piękny czas dla przyrody, mieniącej się kolorami barw i nastrojów. Dzieci poznają jej charakterystyczne cechy, uczą się o zwyczajach i życiu zwierząt żyjących w naszych lasach.

W listopadzie dzieci z grupy VIII (5-6 latki) przedstawiły dla grupy I – najmłodszych przedszkolaków oraz dla rodziców spektakl teatralny pt. „Pod grzybkiem”. Wcielając się w rolę bohaterów scenicznych dzieci rozwijały swoje indywidualne zdolności i zainteresowania, uczyły się pokonywać tremę oraz radzić z emocjami jej towarzyszącymi.

Przedstawienie realizowane było w ramach innowacji prowadzonej w naszym przedszkolu w roku szkolnym 2013/2014. Dostarczyło dzieciom wielu pozytywnych przeżyć emocjonalnych i estetycznych, przyczyniło się do wzmacniania dziecięcej ekspresji scenicznej.