Certyfikat „Zielona Flaga”

Eko-Sukces – otrzymaliśmy Międzynarodowy Certyfikat Ekologiczny: „Zielona Flaga”

11 października 2013 r. podczas XI Ogólnopolskiego Zjazdu „Szkoły dla Ekorozwoju”  pani dyrektor M. Pietrzycka uroczyście odebrała Międzynarodowy Certyfikat Ekologiczny„Zielona Flaga”.

Tytuł ten otrzymało w województwie Podkarpackim tylko 8 placówek, w tym  dwa przedszkola: Samorządowe Przedszkole Publiczne Nr 3 i Samorządowe Przedszkole Publiczne Nr 4 w Sanoku.

Powyższe wyróżnienie przyznawane jest przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej za podejmowanie licznych przedsięwzięć przyrodniczo- ekologicznych oraz realizację Międzynarodowego Projektu „Szkoły dla Ekorozwoju”. Projekt edukacji i aktywności ekologicznej należy do Międzynarodowej Sieci „Eco Schools”. Jego Kapituła przyznaje najbardziej prestiżowe wyróżnienia ekologiczne dla placówek na całym świecie.

Certyfikaty „Zielonej Flagi” są przyznawane przedszkolom i szkołom na rok szkolny i mają zachęcić do ciągłego doskonalenia i rozwoju inicjatyw ekologicznych. Nad całością programu w naszej placówce czuwały: dyrektor M. Pietrzycka, B. Szuba, A. Zając, M. Zając, B. Chmura.

Przez cały rok przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach i warsztatach przybliżających im postawę wzorowego ekologa. Podjęte zostały działania z zakresu „Zdrowego odżywiania” i „Na topie elektroodpadów”. Do realizacji międzynarodowego projektu na rzecz ekorozwoju zaangażowaliśmy całą społeczność przedszkola, rodziców i pracowników oraz przedstawicieli środowiska lokalnego.

Wśród najbardziej prestiżowych działań w naszej placówce należy wymienić: konkurs Eko-plastyczno – techniczny „Segregujesz nie marnujesz”, zbiórkę elektrośmieci, makulatury, zużytych baterii, plastikowych zakrętek w ramach akcji „Pomoc dla Marysi”, zorganizowanie „Dnia Marchewki”, Dnia Ziemi, Pikniku Rodzinnego w klimacie „Czterech pór roku”, realizacja projektu „Mini rabatki”, akcja „drzewko do indywidualnej pielęgnacji”, spotkania i prelekcje z przedstawicielami LOP, wycieczka do SPGK.

Przedszkolaki dziękują wszystkim, którzy mieli swój wkład w odniesiony sukces, a także tym, którzy okazali im pomoc: instytucjom oraz osobom prywatnym i sponsorom.