Dni otwarte ARiMR grupa X

PRZEDSZKOLAKI PODCZAS DNI OTWARTYCH AGENCJI RESTRUKTURYZACJI I MODERNIZACJI ROLNICTWA.

W dniu 20 listopada dzieci z grupy X „Krasnale” odwiedziły ARiMR w Sanoku. Tematem spotkania było poszerzenie wiedzy dzieci na temat bezpieczeństwa i higieny pracy
w gospodarstwie rolnym.

Krótka prelekcja z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej przypomniała dzieciom jakie zwierzęta hoduje się w gospodarstwach rolnych. Jak dba się o ich zdrowie, czystość i sposób żywienia.

Pogadanka z producentem i propagatorem zdrowej, ekologicznej żywności zwróciła uwagę na sposób żywienia człowieka.  Dzieci kosztowały chleb upieczony z mąki która powstała
ze starych odmian zbóż oraz zakwasu, piły sok z marchwi, buraka i jabłka. Dowiedziały się, jaki wpływ na nasze zdrowie mają spożywane przez nas produkty.

Na zakończenie spotkania wszyscy otrzymali zestaw kolorowanek zwierząt hodowlanych, odblaskowe opaski które na pewno przyczynią się na bezpieczeństwo w drodze do
przedszkola.

„Krasnale” dziękują pracownikom Agencji Restrukturyzacji Modernizacji Rolnictwa za wyczerpującą wiedzę, ciekawostki zdrowotne, miłą atmosferę i upominki.