Dzień Górnika

Dnia 5 grudnia 2016 roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy uroczyście święto górników – Barbórkę.

Grupa X przygotowała program artystyczny z tej okazji. Na początku dzieci przedstawiły krótką historię powstania węgla i wesoły wiersz o Barbórce.

Kolejnym punktem programu był teatrzyk sylwet pt. „Basia – Barbóreczka”.

W przyśpiewce „ Idzie górnik drogą” chłopcy zaprosili dziewczynki do zabawy tanecznej „ Poszło dziewczę po ziele. Tradycyjną, górniczą piosenkę „ Karolinkę” dzieci zaśpiewały z entuzjazmem.

Na koniec jak przystało na górniczą orkiestrę, równo i radośnie zaprezentowaliśmy paradę z pomponami. Przygotowany program podobał się zaproszonym gościom i wszystkim w przedszkolu.

Po części artystycznej głos zabrali górnicy, którzy przygotowali prezentację multimedialną wyświetloną na tablicy interaktywnej pokazującą w atrakcyjny sposób tajniki zawodu górnika. Górnicy przygotowali też zagadki dla dzieci, za prawidłowe odpowiedzi dzieci zostały nagrodzone drobnymi upominkami. Było dużo radości i zabawy.