Zgodnie z  tradycją  oraz w celu propagowania  folkloru i symboliki  związanej  ze Świętami Wielkanocnymi, Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku oraz parafia rzymskokatolicka pw. Chrystusa Króla w Sanoku  wraz z Powiatem Sanockim  kolejny raz zorganizowało konkurs na najpiękniejszą Palmę Wielkanocną. Nasze przedszkole podobnie jak w latach ubiegłych wzięło udział w konkursie. Przygotowane zostały  dwie palmy w obu kategoriach konkursowych: palma tradycyjna oraz palma współczesna.

Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w Niedzielę Palmową 9 kwietnia 2017 r. na rynku Galicyjskim w sanockim  skansenie. Z radością informujemy, że nasza palma w kat. Palma tradycyjna zajęła II miejsce, a w nagrodę przedszkole otrzymało bon upominkowy w wysokości 400 zł, który  przeznaczymy na zakup laminarki i gilotyny suwakowej do wykorzystania w ramach zajęć plastyczno-artystycznych z dziećmi.