W dniu 1 marca w Oddziale Zamiejscowym Przedszkola Nr 3 przy ul. Kochanowskiego 2 w Sanoku odbył się po raz szósty konkurs recytatorski pod hasłem „ Przedszkolne fraszki – igraszki”.  Został on podzielony na dwa etapy o godz. 10.00  zaprezentowały swoje wiersze i prace plastyczne dzieci z grup od I do V natomiast od godz. 12.00  dzieci z grup od VI do XII, łącznie wzięło w nim udział 56 dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

Uroczystą Galę Recytatorską rozpoczęła tradycyjnie Pani Dyrektor Małgorzata Pietrzycka witając dzieci i ich rodziców oraz licznie przybyłe Jury w składzie: Pan Stanisław Chęć – Wiceburmistrz  Miasta Sanoka,  Pani Lidia Mackiewicz – Adamska – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1, Pan Lesław Siedlecki – kanclerz PWSZ w Sanoku,  Pani Katarzyna Serwatko – kierownik Zakładu Pedagogiki PWSZ w Sanoku, Pani Janina Milczanowska z-ca dyrektora Przedszkola nr 3, Pani Marzena Zając z-ca dyrektora Przedszkola nr 3, Pani Grażyna Bartkowska-pani  bibliotekarka z Gimnazjum nr 1 , Pani Katarzyna Leśniak, Pani Ilona Czwerenko, Pan Jakub Biłas- przedstawiciele Rady Rodziców, Pan Norbert Nazarkiewicz – Przewodniczący Rady Rodziców. Konkurs poprowadził  członek Rady Rodziców Pan Jerzy Szwarc. Nad całością  konkursu  czuwały panie nauczycielki   odpowiedzialne za konkurs:  Agnieszka Zając, Bogumiła Szuba, Marzena Buczek  oraz Urszula Niżnik.

Wysoki poziom prezentowanych wierszy skłonił Jury do podjęcia jednogłośnej decyzji – przyznania wszystkim uczestnikom pierwszego miejsca. Dzielne przedszkolaki otrzymały piękne nagrody w postaci książek wraz z  pamiątkowymi dyplomami.  Gala Recytatorska zakończyła się pamiątkowym zdjęciem wszystkich uczestników wraz z organizatorami i wspaniałym Jury. Oczywiście pokłosiem będzie kolejny tom naszych wierszy zapewniła Pani Dyrektor Małgorzata Pietrzycka.

Tygodnik Sanocki o naszym konkursie – Zdjęcia