Dnia 26.X.2012 roku. w Samorządowym Przedszkolu Publicznym Nr 3 w Sanoku została otwarta druga część ogrodu dla dzieci. Na kompleks zabawowy składają się: piaskownica, sprężynowce, zjeżdżalnie oraz huśtawka „bocianie gniazdo”. Otwarcia dokonali pani Dyrektor Małgorzata Pietrzycka, Z-ca Dyrektora Janina Milczanowska, zaproszeni goście:

• Za-ca Burmistrza Marian Kurasz
  • Naczelnik Wydziału Edukacji UM w Sanoku Irena Penar
  • Przewodniczący Rady Rodziców Jakub Osika
  • Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sanoku Lidia Mackiewicz Adamska
  • Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 6 w Sanoku Barbara Zdybek
  • Dyrektor Żłobka Nr 1 w Sanoku Urszula Hoszowska
  • O. Tarzycjusz z klasztoru OO. Franciszkanów w Sanoku
  • Wiceprezes Stowarzyszenia Przyjaciół Przedszkola Pod Sanockim Zamkiem Marzena Kalbarczyk

oraz wychowankowie przedszkola, którzy z dużą radością przecinali wstęgę.

Warto nadmienić, że środki finansowe zgromadzone zostały przez Stowarzyszenie Przyjaciół Przedszkola Pod Sanockim Zamkiem, darowizny rodziców z odpisu podatkowego. W/w środki gromadzone są przy dużej inicjatywie i zaangażowaniu rodziców, pracowników przedszkola, sponsorów i naszych przyjaciół – za co im z serca dziękujemy.

Nieprzypadkowo wybrano taką datę – ponieważ w tym dniu świętowano w przedszkolu Urodziny Kubusia Puchatka. Przedszkole od lat zachęca Rodziców do głośnego czytania dzieciom zgodnie z hasłem Fundacji Cała Polska Czyta Dzieciom – „20 minut dziennie – codziennie”.

W dniu „Urodzin Kubusia Puchatka” – na podsumowanie akcji Cała Polska Czyta Dzieciom – bajkę pt: „Puchatku cierpliwości” – dzieciom głośno czytali z podziałem na role zaproszeni goście: Za-ca Burmistrza Marian Kurasz, Naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Fizycznej Urzędu Miasta Sanoka; Irena Penar, Dyrektor Przedszkola Nr 3 Małgorzata Pietrzycka, Z-ca Dyrektora Janina Milczanowska Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 6 w Sanoku Barbara Zdybek, Przewodniczący Rady Rodziców Jakub Osika, Wiceprezes Stowarzyszenia Przyjaciół Przedszkola Pod Sanockim Zamkiem Marzena Kalbarczyk. W przedstawieniu urodzinowym przygotowanym przez dzieci z VIII grupy wystąpił „prawdziwy” Kubuś Puchatek, który śpiewał, gimnastykował się oraz odtańczył z dziećmi taniec „Chocolate Dance”. Ukochany bohater bawił, wzruszał i rozśmieszał. Otrzymał w prezencie prawdziwy urodzinowy tort, którym podzielił się z wszystkimi przedszkolakami. Uciechom, pląsom i radości dzieci nie było końca w tym szczególnym dniu, bo ten cel wciąż przyświeca nam jako jeden z najważniejszych elementów naszej pracy.

Tak uroczyście otwarty plac zabaw będzie służył przedszkolakom oraz najmłodszym mieszkańcom Osiedla Błonie.

Obejrzyj zdjęcia w galerii