Czerwień to miłość ,

Biel serce czyste ,

Piękne są nasze barwy ojczyste

Wszystkie dzieci z naszego przedszkola wiersz Cz. Janczarskiego: „Barwy ojczyste” oraz „Katechizm młodego Polaka” W. Bełzy znają na pamięć.

Aby dobrze wychować  dzieci w duchu patriotyzmu i związanymi  z nim wszelkimi wartościami  wskazanym jest, aby już od najmłodszych lat przedszkolnych dzieci miały możliwość uczestniczenia bezpośrednio, bądź pośrednio w uroczystościach  o charakterze patriotycznym. Przy takich okazjach dzieci uczą się szacunku do symboli narodowych oraz dumy z przynależności narodowe.

27.04.2018 roku najstarsze przedszkolaki z oddziałów zamiejscowych przy ulicy Kochanowskiego 2 wzięły udział w uroczystości patriotycznej z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej – polskiej, która odbyła się na Sanockim Rynku. Prowadzący  uroczystość Naczelnik Wydziału Kultury i Promocji miasta Sanoka pan Rafał Jasiński oraz współprowadzące pani Karina Markowska, Anna Słapińska wystąpili w strojach rzeszowskich.

Spotkanie „Przedszkolaki z biało- czerwoną” rozpoczął Burmistrz  Królewskiego Wolnego Miasta Sanoka Pan Tadeusz Pióro witając dzieci ze wszystkich sanockich przedszkoli, dyrektorów placówek, nauczycieli, rodziców, mieszkańców Sanoka oraz przedstawicieli władz Urzędu Miejskiego: wice burmistrza Stanisław Chęcia, naczelnika wydziału Kultury i sportu panią Irenę Penar, posła na Sejm Piotra Ursuskiego.

Pan Burmistrz zaprosił dzieci do odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego, a następnie do prezentacji wierszy patriotycznych oraz tańców. Jako pierwsi z naszej placówki wystąpiły dzieci z gr XI w przepięknych wielobarwnych strojach rzeszowskich zatańczyły wiązankę tańców. Gr. XII wystąpiła z popularną polką „Dziadek”  w oprawie strojów krakowskich. Zwieńczeniem uroczystości było zaśpiewanie piosenki o Sanoku przez wszystkie zgromadzone dzieci oraz wspólne zdjęcie. Po występach Pan Burmistrz poczęstował dzieci cukierkami i zaprosił je na pyszne lody.

 

Zdjęcia:

Fotorelacja esanok.pl