Przedszkolaki z trójki sadzą własne kwiaty na przedszkolnych rabatkach

W ramach ekologicznych działań i staranie się o certyfikat „Zielonej Flagi” w czwartek 16 maja 2013r. prawie dwieście dzieci z Samorządowego Przedszkola Nr 3 w Sanoku zasadziło na własnych rabatach wyhodowane wcześniej w swoich salach kwiatki aksamitki. Akcja sadzenia kwiatów wokół przedszkola ma inspirować dzieci do troski o środowisko naturalne, a także do dbania o otoczenie naszego przedszkola.

Każda grupa otrzymała od pani Dyrektor Małgorzaty Pietrzyckiej sadzonki różnych kwiatów ozdobnych oraz konewki i została zobowiązana do codziennej pielęgnacji swoich mini – rabatek. Wcześniej dzieci w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi otrzymały także sadzonki drzew, które przekazał Prezes LOP w Sanoku pan Marek Marynowicz. Zadaniem dzieci było zasadzenie drzewek na własnych działkach.

Pomysł sadzenia roślin bardzo spodobał się dzieciom, które z uśmiechem na twarzach oraz dużym zaangażowaniem pomagały paniom zakładać rabatki. Mamy nadzieję, że sadzenie roślin będzie inspiracją i zachętą dla dzieci i rodziców do zakładania własnych różnego rodzaju „kwiatowych hodowli”.

Obejrzyj zdjęcia w galerii