W dniach 23-24 kwietnia br. w Samorządowym Przedszkolu Nr 3 w Sanoku odbyły się uroczyste obchody Dnia Ziemi – w klimacie „Czterech pór roku”. 23.04 przedstawiciel LOP p. Piotr Kutiak poprowadził prelekcję połączoną z prezentacją multimedialną o treści ekologicznej. Dzień 24.04. br. był w przedszkolu szczególnie uroczysty. Wszystkie dzieci ubrane były w kolorach odpowiadających czterem porom roku. Uroczystość odbyła się na świeżym powietrzu.

Dzień Ziemi przedszkolaki uczciły programem artystycznym nawiązującym do czterech pór roku. Przedstawiono teatrzyk pt; „Krasnoludki – Ekoludki”, odśpiewano piosenki o czterech porach roku a na koniec wszystkie dzieci złożyły przysięgę „Młodego Ekologa”. Następnie w salach każda grupa przygotowywała zdrowy poczęstunek z warzyw i owoców. Kontynuacją obchodów Dnia Ziemi będzie również utworzenie przedszkolnych „mini-rabatek” z posadzonych i pielęgnowanych na każdej grupie sadzonek kwiatów .

Zorganizowana uroczystość obok przeprowadzonego w marcu dnia marchewki, a także kwietniowej zbiórki elektro-odpadów połączonej z konkursem „Segregujesz – nie marnujesz” jest kolejnym etapem działań zmierzających do uzyskania Certyfikatu ZIELONEJ FLAGI. Na koniec miesiąca kwietnia zaplanowany jest marsz przedszkolaków z Trójki po osiedlu Błonie, mający na celu uświadomienie dorosłym mieszkańcom naszego miasta jak ważna jest dbałość o środowisko. Dzieci przemaszerują z hasłami nawołującymi, do troski o przyrodę oraz do segregowania śmieci. Dbałość o środowisko, w którym żyjemy jest przejawem szacunku do planety, na której żyjemy.
Obejrzyj zdjęcia w galerii