Przegląd Dziecięcych Zespołów Tanecznych Ziemi Sanockiej

W dniu 18 maja 2016 r. w Centrum Sportowo-Dydaktycznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im Jana Grodka w Sanoku miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Ponownie po wielu latach w Sanoku został zorganizowany Przegląd Dziecięcych Zespołów Tanecznych Ziemi Sanockiej. Pomysł zrodził się w Samorządowym Publicznym Przedszkolu Nr 3. Pani Dyrektor Małgorzata Pietrzycka wraz z nauczycielkami Marzeną Buczek, Katarzyną Łuczką oraz Kariną Markowską opracowały formę i regulamin imprezy. Do współpracy przyłączyła się Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im Jana Grodka w Sanoku. Honorowy patronat objął Poseł na Sejm RP Piotr Uruski oraz Burmistrz Miasta Sanoka Tadeusz Pióro. Uroczyste  rozpoczęcie imprezy uświetniła grupa średnia FTT Flamenco. W przeglądzie uczestniczyło 11 zespołów z różnych sanockich placówek przedszkolnych, łącznie na scenie zaprezentowało się ok. 180 dzieci. Tańce nowoczesne były przygotowane na bardzo wysokim poziomie. Zarówno stroje jak i  prezentowany przez małych artystów kunszt taneczny zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie, oklaskom i owacjom nie było końca. Jury w składzie: pani Elżbieta Cipora – Rektor PWSZ, pan Bogdan Florek -Skarbnik Urzędu Miasta Sanoka oraz dyrektorzy sanockich przedszkoli : pani Mariola Milewska, pani Elżbieta Barańska i pani Małgorzata Pietrzycka, miało problem z wyłonieniem zwycięzcy i przyznaniem miejsc. W efekcie  wszystkie zespoły otrzymały  specjalne wyróżnienia, nagrody rzeczowe, słodkie upominki, dyplomy i okolicznościowe puchary.

Pragniemy gorąco podziękować osobom, które nas bardzo wspierały i okazały nam dużo serca przyczyniając się do organizacji tak fantastycznej imprezy,  a także do ufundowania wspaniałych nagród dla wszystkich uczestników przeglądu. Serdeczne podziękowania składamy:

Posłowi na Sejm RP  dr Piotrowi  Uruskiemu, Rektorowi PWSZ pani Elżbiecie Cipora,  Kanclerzowi  PWSZ panu Lesławowi Siedleckiemu, pani Wiesławie Skorek i Formacji Tańca Towarzyskiego Flamenco,  panu Jaromirowi Wiluszowi firma PASSPOL,  pani Katarzynie Leśniak firma AUTOMET, państwu Elżbiecie i Dariuszowi Rogusom Firma TRANSBUD Sanok,  panom Janowi i Jakubowi Kikta- Huta szkła JUSTYNA,  państwu Katarzynie  i Michałowi Jadczyszyn- Piekarnia JADCZYSZYN, pani Elżbiecie Świder,  panu  Mateuszowi  Nicko, państwu  Sylwii  i Piotrowi Mazal,  pani Bożenie Piotrowskiej  FH BAJKA oraz panu  Jakubowi Biłasowi.