Śniadanie wielkanocne w przedszkolu

W dniu 10 kwietnia w Samorządowym Publicznym Przedszkolu Nr 3 w Sanoku odbyło się uroczyste spotkanie Wielkanocne, na którym dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych uczęszczających do placówki przy ulicy Podgórze 26, miały możliwość obejrzenia programu artystycznego przygotowanego przez grupę piątą. Dzieci zaprezentowały przepiękne tańce
 i wiersze związane z tradycjami oraz zwyczajami wielkanocnymi, a następnie wszystkie przedszkolaki wraz ze swoimi Paniami oraz Dyrekcją uczestniczyły w uroczystym „śniadaniu wielkanocnym”.

W oddziałach zamiejscowych przy ulicy,  Kochanowskiego 2 uroczyste „Śniadanie Wielkanocne” odbyło się w dniu 12.04.2018 r. w  dla wszystkich przedszkolaków, zaproszonych gości, rodziców i całego personelu  przedszkola.  Dzieci oraz zebranych gości powitały : wice dyrektor Janina Milczanowska oraz wice dyrektor Marzena  Zając  składając wszystkim zebranym świąteczne życzenia z okazji minionych świąt wielkanocnych. Dzieci z  Gr. XII zaprezentowały  program artystyczny w przepięknych, barwnych, strojach rzeszowskich : „Wielkanocne obyczaje” na który złożyły się wiersze, piosenki o Wielkanocy oraz wiązanka tańców rzeszowskich : „Gacok  „Majdaneczek”, „Kowal”, „Lasowiak” oraz „Polka Dziadek”. Scenografię tworzył stół  przykryty białym obrusem ozdobionym  zielonym bukszpanem. Na nim stała prawdziwa święconka z barankiem z masła, baby i  kolorowe pisanki. Tego dnia dzieci w odświętnych strojach zasiadły do stołu, który uginał się od świątecznych przysmaków, aby w gronie rówieśników podzielić się jajkiem i złożyć sobie życzenia. Panie kucharki przygotowały tradycyjne potrawy wielkanocne: jajko, szynkę, białą kiełbasę, biały barszcz, chleb, herbatę oraz baby wielkanocne: piaskową i drożdżową. Ten dzień miał wyjątkowy, świąteczny  charakter.

Nasz stół wielkanocny
haftowany w kwiaty.
W borówkowej zieleni
listeczków skrzydlatych
lukrowana baba
rozpycha się na nim,
a przy babie –
mazurek w owoce przybrany.

Palmy pachną jak łąka
w samym środku lata.
Siada mama przy stole,
A przy mamie tata.
I my.

Wiosna na nas
zza firanek zerka,
a pstrokate pisanki
chcą tańczyć oberka.

Wpuśćmy wiosnę,
Niech słońcem
zabłyśnie nad stołem
w wielkanocne świętowanie
jak wiosna wesołe!

Galeria zdjęć