„Światowy dzień wody” w  Przedszkolu Nr 3 w Sanoku

W dniu 27 marca 2015 r. w Samorządowym Przedszkolu Nr 3 w Sanoku po raz pierwszy zorganizowane zostały obchody Światowego Dnia Wody , które uroczyście zainicjowała pani dyrektor Małgorzata Pietrzycka. W tym dniu dzieci przebrane na niebiesko recytowały wiersze, przedstawiły inscenizację „Czysta woda”, zatańczyły „kropelkowy taniec” oraz taniec „wiosenna ulewa”. Nie zabrakło również zagadek o wodzie.

Piosenką ”Mamo tato wolę wodę” przypomnieliśmy naszym wychowankom o codziennym spożywaniu wody – niezbędnej dla zdrowia i prawidłowego rozwoju człowieka. Głównym celem uroczystości, którą zorganizowały nauczycielki B. Szuba, M. Zając, A. Zając oraz A. kowalska było uświadomienie dzieciom konieczności odpowiedniego spożywania wody jak również racjonalnego gospodarowania wodą w domu.

Na zakończenie uroczystości pani Dyrektor odczytała wspólnie z zaproszonym gościem Wiceburmistrzem – panem Piotrem Uruskim przyrzeczenie Przyjaciela wody – zobowiązujące dzieci do prawidłowego korzystania z wody w życiu codziennym.

Na uwagę zasługuje również fakt, że w ramach obchodów Światowego Dnia Wody w hollu głównym przedszkola zorganizowana została wystawa plakatów pt. „ Bez wody nie ma życia” przygotowanych przez wszystkie grupy przedszkolne.