Święto Niepodległości

W dniu 10 listopada 2017 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości (11 listopada). Z tej okazji wszystkie grupy starsze zebrały się aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor mgr Małgorzata Pietrzycka, która powitała wszystkie zebrane dzieci, oraz personel przedszkola.

Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzieci z  grupy XII prezentowały wiersze oraz pieśni patriotyczne a także tańce „Polonez”, „Kujawiak”. Przedszkolaki z grupy XI zaprezentowały piosenkę „Krakowiaczek” oraz zatańczyły „Krakowiaka”.

Starsze grupy wykonały na tę uroczystość kotyliony w barwach ojczystych.Tego dnia dzieci do przedszkola przyszły ubrane na galowo.  Słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym.

Dnia 13 listopada br. starszaki odwiedziły młodszych kolegów, w budynku głównym przedszkola. Dla młodszych przedszkolaków Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków” . Pozwoli też na przekazanie tej cząstki zdobytej historii innym dzieciom. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach nasze maluchy uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.