Uroczysta Wigilia w Przedszkolu nr 3 odbyła się dnia  20 grudnia 2016 r. Najpierw pani Dyrektor Małgorzata Pietrzycka powitała zebranych gości. Następnie dzieci z grupy IX zaprezentowały przepiękne przedstawienie Jasełkowe pt „Ach co za noc”

„Dzisiaj o zmierzchu

Wszystkie dzieci

Jak małe ptaki z gniazd

Patrzą na niebo

Czy już leci

Najpiękniejsza z wszystkich gwiazd”…

Jasełka zostały przygotowane na nutę góralską, swoje role miały również zwierzątka: wół i osiołek a także owieczki, które przemówiły ludzkim głosem. Niepowtarzalną kreację stworzył O. Stanisław Lelito – jako najstarszy  pasterz strzegący owieczek i baranków wraz z grupą niesfornych pastuszków. Bożonarodzeniowy występ zakończył taniec góralski w wykonaniu pastuszków,  a Gazda wraz z panią Dyrektor odśpiewali kolędę  „Oj maluśki, maluśki”, którą ze wzruszeniem nucili wszyscy zebrani.

Radosne życzenia góralskie „Na szczęście na zdrowie na to Boże Narodzenie..” – popłynęły z ust najstarszego  pasterza.

W cudowną atmosferę  Świąt Bożego Narodzenia wprowadził nas nie tylko wspaniały występ dzieci z grupy IX, ale również przepiękna scenografia prawdziwej szopki wśród pachnących lasem żywych choinek, zapachem sianka, białych opłatków, pierniczków i barszczu z uszkami.

Po zakończeniu przedstawienia jasełkowego, dzieci oraz  goście: Zastępca  Burmistrza Miasta Sanoka Stanisław Chęć, Skarbnik Miasta Sanoka Bogdan Florek, JM Rektor PWSZ im Jana Grodka w Sanoku doc. dr Elżbieta Cipora, Prorektor PWSZ im Jana Grodka w Sanok dr Magdalena Konieczny, Gwardian Klasztoru O.O. Franciszkanów O. Bartosz Pawłowski, przedstawiciele Rady Rodziców, emerytowane nauczycielki oraz personel przedszkola,  zostali zaproszeni na uroczystą Wigilię, dzielenie się opłatkiem oraz wspólne kolędowanie.