Wizyta policjantów

Dnia 31 października 2014 r. w naszym przedszkolu gościliśmy policjantów z Powiatowej Komendy Policji w Sanoku. Zostali oni gorąco przyjęci przez naszych przedszkolaków. Dzieci na powitanie Naszych Gości zaprezentowały wierszyki oraz pięknie zaśpiewały piosenki.

Po występach dzieci przyszedł czas na prelekcję w wykonaniu policjantów. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie na drodze, w domu, na podwórku oraz podczas zabawy. Tłumaczyli, jak zachowywać się wobec obcych osób. Dzieci ćwiczyły tzw. pozycję na żółwia, która jest najlepszym rozwiązaniem w przypadku ataku bezpańskiego psa. Funkcjonariusze mówili także jak należy postępować, w razie zagubienia się podczas zakupów w dużym sklepie.

Była to także okazja do tego, aby opowiedzieć dzieciom na temat pracy policjanta oraz zaprezentować służbowe wyposażenie. Dzieci miały również okazję ubrać strój policyjny i stanowiły patrol, który robił obchód, sprawdzał bezpieczeństwo i porządek wśród przedszkolnych dzieci.

Wszystkie przedszkolaki wzięły także udział w quizie oraz rozwiązywały liczne zagadki sprawdzając swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa oraz pracy policjantów.

Spotkanie Policjantów z wychowankami przedszkola przebiegało w bardzo miłej i serdecznej atmosferze, a jako podziękowanie za odwiedziny w naszej placówce funkcjonariusze otrzymali piękne laurki wykonane własnoręcznie przez nasze dzieci.

Od teraz każdy przedszkolak już wie, że Policjant może być przyjacielem, który zawsze chętnie służy pomocą i czuwa nad naszym bezpieczeństwem.