W dniach 23- 27 kwietnia  w Samorządowym Przedszkolu Publicznym nr 3 w Sanoku odbyły się  uroczyste  obchody Dnia Ziemi po d hasłem „Przyjaciółmi przyrody chcemy być” w ciągu całego tygodnia na dzieci czekało wiele atrakcji. Każdego dnia przedszkolaki  podejmowały różnorodne działania prozdrowotne i proekologiczne.  Obchody Dnia Ziemi rozpoczęły się zajęciami z zakresu edukacji ekologiczno-przyrodniczej w trakcie, których dzieci poznały gatunki  wybranych zwierząt chronionych oraz ich zwyczaje. Podsumowaniem dnia było wykonanie plakatu ekologicznego „Chronimy zwierzęta”

„Mali ogrodnicy” wspólnie z paniami codziennie dbali o zielone kąciki w Sali oraz zajęli się wysadzaniem młodych sadzonek na swoich mini rabatkach. W kolejnym dniu dzieci z grup młodszych obejrzały prezentację multimedialną pt. „Dzik Ryjo” a 5-6 latki z oddziałów zamiejscowych przy ul. Kochanowskiego 2 wzięły udział w Quizie matematyczno-przyrodniczym.

W ramach akcji „Zazieleniamy nasze przedszkole” został rozstrzygnięty konkurs na najładniejszy zielony kącik oraz odbyło  się podsumowanie działań przyrodniczych „Dokarmiamy ptaki”.  Wszystkie grupy otrzymały upominki: konewki , dyplomy oraz podziękowania dla rodziców i  dziadków za  wykonanie karmników.

Punktem kulminacyjnym obchodów Dnia Ziemi  było zorganizowanie 26 kwietnia br. uroczystości przedszkolnej podczas której dzieci z grupy IX zaprezentowały teatrzyk o tematyce ekologicznej „Na leśnej polanie”. Zwieńczeniem wszystkich działań ekologicznych było złożenie przez wszystkie dzieci uroczystej przysięgi „przyjacielem przyrody chcemy być”.

Ekologiczne akcje  w naszej placówce to przejaw szacunku do planety, na której żyjemy oraz edukacji przyrodniczej prowadzonej metodami aktywizującymi z naszymi wychowankami.

Zgodnie z wieloletnią tradycją naszego przedszkola każde dziecko otrzymało sadzonkę modrzewia do samodzielnego posadzenia. Jak co roku sadzonki drzewek  dostarczyła nam LOP oddział w Sanoku. Dziękujemy.

Galeria zdjęć