Zielony Tydzień

W dniach 20-24.04.2015 w Przedszkolu Nr 3 obchodzony był Zielony Tydzień. Każdego dnia przedszkolaki podejmowały różnorodne działania:

• prozdrowotne – przygotowywały zdrowe, kolorowe kanapki, w ogródku przedszkolnym posadziły cebulkę,
  • ekologiczne – sadziły na mini rabatkach kwiatki, uczestniczyły w spotkaniu z Panem Leśnikiem, a część przedszkolaków dodatkowo wybrała się do Ligi Ochrony Przyrody na prelekcję na temat zagrożonych roślin i zwierząt.

Podsumowaniem całego tygodnia była uroczystość, która odbyła się 24 kwietnia br, na świeżym powietrzu – na placu przedszkolnym. Wszystkie dzieci ubrane były na zielono, każda grupa zaśpiewała piosenkę ekologiczną, a dzieci z grupy II zaprezentowały teatrzyk pt „MAŁY PRZEDSZKOLAK WIE, CO EKOLOGIĄ SIĘ ZWIE”. Naszą uroczystość uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: pan Piotr Uruski Z-ca Burmistrza , pani Irena Penar Naczelnik wydziału Edukacji oraz pan Mieczysław Radwański przedstawiciel LOP. Na zakończenie wszyscy zebrani złożyli przysięgę „PRZYJACIELA ZIEMI”. Zgodnie z wieloletnią tradycją naszego przedszkola każde dziecko otrzymało drzewko do samodzielnego posadzenia – w tym roku była to sadzonka modrzewia. Jak co roku sadzonki drzewek dostarczyła nam Liga Ochrony Przyrody.