W dniu 16.12.2011 r odbyła się w naszym przedszkolu uroczysta wigilia. Wśród zaproszonych gości była Pani Naczelnik Wydziału Edukacji Irena Penar oraz Gwardian Klasztoru O. O. Franciszkanów Zbigniew Kubit.

Uroczystość rozpoczęła się przedstawieniem Jasełkowym pt „Betlejemska Opowieść” przygotowanym przez dzieci z grupy VIII.

Poważny, odpowiedzialny Józef szukał schronienia dla Marii i małego Jezuska. Weseli Anieli, rozśpiewana, roztańczona gromada braci pastuszków oraz dostojni Trzej Królowie prowadzeni przez gwiazdę , zmierzali do ubogiej stajenki, aby oddać dzieciąteczku pokłon.

W repertuarze Jasełek znalazły się fragmenty najpiękniejszych tradycyjnych kolęd: „Wśród nocnej ciszy”, „Mizerna cicha”, „Cicha noc”, „Hej maluśki”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Lulajże Jezuniu”, „Gdy śliczna panna” oraz pastorałki: „Północ już była”, „Chojka”, „Gore gwiazda”.

Po obejrzeniu Jasełek Pani Dyrektor oraz zaproszeni goście złożyli życzenia świąteczno – bożonarodzeniowe po czym wszyscy udali się na Wigilię, która rozpoczęła się od wspólnego łamania się opłatkiem i zaśpiewania kolędy. Na stół podano tradycyjne dania wigilijne: barszcz z uszkami, pierogi i rybę.

Atmosferę świąteczną umilił śpiew kolęd i pastorałek śpiewanych przez wszystkie dzieci.

Na koniec każdy otrzymał pachnące piernikowe serduszko z życzeniami świątecznymi.

Obejrzyj zdjęcia w galerii