4 grudnia to znana wszystkim Barbórka – święto górników. Z tej okazji pięciolatki z grupy VII przygotowały program słowno- muzyczny, który zaprezentowały dnia 7.12.br. w sanockiej siedzibie PGNiG. Dzieci w towarzystwie pani z-cy dyrektora Janiny Milczanowskiej oraz swoich nauczycielek złożyły górnikom życzenia i wręczyły panu dyrektorowi Mieczysławowi Jakielowi wyjątkową laurkę.

Zaprezentowały również kilka tańców i piosenek, które były nagradzane serdecznymi oklaskami przez liczna publiczność – pracowników sanockiego PGNiG. Na koniec uroczystości Dzieci otrzymały upominki: pięknego firmowego misia, drobiazgi, słodycze, które sprawiły dzieciom wiele radości; za które serdecznie dziękujemy.

Dyrekcja przedszkola wyraża serdeczne podziękowania rodzicom wychowanków: państwu Dorocie i Krzysztofowi Ryba, pani Anecie Tarapackiej i panu Grzegorzowi Kiczorowskiemu za pomoc merytoryczną i organizacyjną.

9 grudnia br. w naszym przedszkolu zgodnie z tradycją odbyło się spotkanie przedszkolaków z przedstawicielami Sanockiego oddziału PGNiG.

Spotkanie rozpoczęło się od powitania gości przez dyrektor Małgorzatę Pietrzycką oraz występu artystycznego w wykonaniu dzieci 3 i 4 letnich z grupy II. Dzieci zaprezentowały program muzyczno- artystyczny, zagrały „ Polka” Straussa na instrumentach perkusyjnych, przedstawiły krótką inscenizację oraz taniec „Grozik”.

Zaproszeni goście: Jan Zawadzki – dyrektor inwestycji (dziadzio Majki I Michałka), Krzysztof Ryba (tata Milenki) oraz Magdalena Hipner przybyli w strojach galowych i opowiedzieli dzieciom o swojej pracy. Przedszkolaki dowiedziały się o sposobach wydobywania węgla i innych bogactw naturalnych. Dzieci miały okazję poznać wiele ciekawostek na temat ciężkiej pracy górników. W trakcie spotkania goście zadawali dzieciom pytania, a za udzielenie prawidłowej odpowiedzi przedszkolaki otrzymywały różne prezenty. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, zakończyło się pamiątkowym zdjęciem, a wszystkie przedszkolaki zostały obdarowane słodkim prezentem.

W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom pan Jan Zawadzki przeczytał bajkę pt”Pingwiny”. Serdeczne życzenia z okazji Górniczego Święta w imieniu całego przedszkola złożyła Górnikom dyrektor Małgorzata Pietrzycka, a dzieci wręczyły zaproszonym gościom kartki z życzeniami świątecznymi oraz gwiazdy betlejemskie.

Obejrzyj zdjęcia w galerii