Spotkanie ze Stomatologiem grupa IV

W dniu 28 listopada 2017 roku dzieci z grupy IV gościły u siebie Panią Annę Kielar – mamę Helenki. Dzięki tej wizycie mogły się dowiedzieć na czym polega praca stomatologa. W bardzo ciekawej formie przedstawiono maluchom jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej. Dzieci dowiedziały się co to jest próchnica, dlaczego psują się ząbki oraz jak prawidłowo należy je czyścić. Pani dentystka przyniosła ze sobą kilka oryginalnych rekwizytów. Wielkim zainteresowaniem dzieci cieszył się model szczęki, który okazał się bardzo pomocny przy pokazie prawidłowego szczotkowania zębów.

Celem spotkania było przybliżenie sylwetki dentystki, zapoznanie ze sposobem dbania o zęby, zmniejszenie obawy przed wizytą w gabinecie dentystycznym oraz zachęcenie dzieci do kontroli zębów.

Po zakończeniu spotkania Pani Ania podarowała dzieciom kolorowanki i „medale” dzielnego pacjenta. Natomiast maluchy podziękowały za miłą wizytę wspólnie zaśpiewaną piosenką Fasolek pt.: „Myję zęby” oraz wręczyły drobny upominek.

Mamy nadzieję, że spotkanie to zmotywuje wszystkie dzieci do systematycznego dbania o swoje zęby.